poniedziałek, 5 maja 2014

Inteligentne sterowniki schodowe wielopunktowego oświetlenia LED typu Fala świetlna- smartLEDs

Co to jest inteligentny sterownik schodowy typu FALA ŚWIETLNA i gdzie się go stosuje?

Inteligentny sterownik schodowy typu FALA ŚWIETLNA to urządzenie elektroniczne z odpowiednim oprogramowaniem, które steruje wielopunktowym oświetleniem LED. Podstawową funkcją jest kolejne, płynne zapalanie poszczególnych lamp (lub grup lamp) na określony czas w sposób przypominający pojawiającą się falę świetlną.

Sterowniki schodowe najczęściej stosuje się do sterowania oświetleniem schodów (stąd ich nazwa). W zależności od modelu mogą posiadać wiele dodatkowych funkcji, takich jak sterowanie oświetleniem poręczy lub oświetleniem ogólnym nad schodami, delikatne podświetlenie lamp (stopni schodowych) w nocy, regulacja jasności oświetlenia LED (ściemnianie LED), ostrzeganie przed zgaszeniem świateł itp. Sterownik schodowy może być inicjowany przy pomocy zwykłych przycisków, ale może też współpracować z czujkami ruchu, barierami, czy matami naciskowymi. W tym drugim przypadku sterownik sam włącza i wyłącza oświetlenie, fundując nam komfort zapominania o tych prozaicznych czynnościach, jednocześnie zwiększając poziom bezpieczeństwa przy poruszaniu się po schodach oraz dając wymierne korzyści w postaci oszczędności energii.
Gwiezdne niebo LED

Sterowniki schodowe mogą też być wykorzystywane do sterowania oświetleniem LED innych ciągów komunikacyjnych np. podjazdów, ścieżek, czy długich korytarzy oraz, co nie jest w pierwszej chwili oczywiste, do sterowania wielopunktowym oświetleniem LED znajdującym się na suficie. Szczególnie efektownie wygląda stopniowo zapalające się oświetlenie LED typu GWIEZDNE NIEBO, jeśli sterowane lampy rozmieszczone są losowo.

Polecam ciekawe inspiracje do zastosowania sterowników schodowych.
Jak wygląda rynek inteligentnych sterowników schodowych?


Sterowniki schodowe nie są to jeszcze urządzenia bardzo powszechne. Na rynku można spotkać sterowniki schodowe kilku zaledwie producentów, niekoniecznie profesjonalistów, którzy oferują urządzenia różnej jakości. Niektórzy z nich eksperymentują z kolejnymi wersjami i algorytmami sterowników, czasami oferują sterowniki bez obudowy (!) lub z niezbyt składnie opracowaną dokumentacją.

Najważniejszą sprawą przy wyborze sterownika schodowego jest prawidłowo działający algorytm, który właściwie będzie sterował włączaniem i wyłączaniem oświetlenia, niezależnie od liczby osób na schodach, kierunku ruchu, czy sposobu poruszania się po schodach. Sterowniki schodowe, które oferuje rynek mogą mocno różnić się funkcjonalnością, np. maksymalną liczbą sterowanych lamp, maksymalną mocą pobieraną przez lampy, płynnością włączania i wyłączania oświetlenia poszczególnych stopni, istnieniem (lub nie) efektów dodatkowych np. w postaci ostrzegania przed zgaszeniem świateł, implementacją (lub nie) funkcji świecenia stałego,  implementacją (lub nie) lampy Master, istnieniem (lub nie) wejścia do blokady oświetlenia np. czujnikiem zmierzchowym, możliwością (lub brakiem) ustawiania czasów poszczególnych faz pracy oraz jasności lamp, umiejętnością (lub nie) współpracy z systemami sterowania typu Inteligentny Dom, a także  typem i wielkością obudowy.

Profesjonalne sterowniki schodowe smartLEDs

Sterowniki schodowe smartLEDs zostały opracowane i są produkowane z największą dbałością przez polską firmę Apacheta Smart Systems, która specjalizuje się w systemach sterowania typu Inteligentny Dom

Inspiracja do opracowania sterowników wyszła od klientów firmy, którzy w swoim "inteligentnym domu" chcieli mieć profesjonalne sterowniki LED o odpowiedniej funkcjonalności, ale nie mogli znaleźć odpowiednich na rynku. Profesjonalizm firmy Apacheta Smart Systems i zadowolenie jej klientów dają gwarancję wysokiej jakości sterowników smartLEDs. Producent udziela 2-letniej gwarancji jakości, zapewnia też serwis. Sterowniki są dostępne w zestawach z czujnikami ruchu. Wykonane z ich udziałem inteligentne oświetlenie schodów z czujnikiem ruchu jest efektowne, bezpieczne, wygodne i ekonomiczne.

Rodzina sterowników schodowych smartLEDs

Inteligentne sterowniki schodowe smartlEDs oświetlenia LED schodów - modele PREMIUM

Modele PREMIUM sterowników schodowych z rozbudowaną funkcjonalnością: wbudowany wyłącznik zmierzchowy, funkcja ściemniacza, funkcja lampy Master do podświetlenia ogólnego lub poręczy, ostrzeganie przed zgaszeniem świateł, możliwość zmiany 16-19 parametrów ustawionych fabrycznie.
Inteligentne sterowniki schodowe smartlEDs oświetlenia LED schodów - modele STANDARD


Modele STANDARD sterowników schodowych z uproszczoną funkcjonalnością: funkcja lampy Master, możliwość zmiany 2-4 parametrów ustawionych fabrycznie.

Więcej informacji na temat rodziny sterowników schodowych smartLEDs znajdziecie w sklepie internetowym https://smartLEDs.plDziałanie sterowników schodowych typu FALA ŚWIETLNA


Po zainicjowaniu, cykl pracy sterownika składa się z następujących faz: zapalania, stabilnego świecenia, ostrzegania przed zgaszeniem świateł (jeśli ustawiona) oraz gaszenia. Na działanie sterowników schodowych smartLEDs istotny wpływ mają parametry konfiguracyjne sterownika. Działanie sterownika w kliku podstawowych konfiguracjach można obejrzeć na filmie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Schodowe czujniki ruchu do oświetlenia LED

Schodowe czujniki ruchu Schodowe czujniki ruchu to czujniki ruchu przeznaczone do wykrywania ruchu na schodach, w przejściach i innych ...

Popularne posty